Wybierz swój język

Direct Method - metoda bezpośrednia

Metoda bezpośrednia to w szybka i skuteczna metoda nauki języka obcego, znana i z powodzeniem stosowana od ponad 100 lat.

Uczymy umiejętności komunikacji w języku obcym w naturalny sposób, podobnie jak dziecko uczy się języka ojczystego: uczeń najpierw słyszy słowa, następnie je wypowiada imitując wymowę nauczyciela, a dopiero na kolejnym etapie uczy się czytania i pisania.

Nauka metodą bezpośrednią pozwala na osiągnięcie takich samych rezultatów jak przy nauce innymi metodami w czasie kilkukrotnie szybszym.

Na naszych lekcjach ponad 80% zajęć to praca ustna z lektorem w języku obcym w formie kontrolowanego dialogu. Minimalizacja użycia języka ojczystego w czasie lekcji i wykształcenie poprawnych odruchów językowych - mówienie szybko i bez zastanawiania się prowadzi do wykorzenienia nawyku myślenia po polsku i tłumaczenia na język obcy. Szybkie tempo prowadzenia zajęć wyrabia automatykę odpowiedzi i prowadzi do myślenia w języku, którego się chcemy nauczyć, a dzięki temu łatwości w posługiwaniu się nim w praktyce.

Lektor zadaje pytania w oparciu o wprowadzone wcześniej słownictwo i gramatykę. W ten sposób nowy materiał ćwiczony jest od razu w praktyce w odpowiednim kontekście. Już od pierwszych zajęć uczeń zdobywa umiejętność rozumienia ze słuchu i mówienia. Na naszych lekcjach nawet początkujący uczeń, który uczy się języka po raz pierwszy, mówi w języku obcym już na pierwszych zajęciach! Ucząc się metodą bezpośrednią, dzięki dużej praktyce mówienia w języku obcym uczeń pozbywa się barier komunikacyjnych (wstyd przed ośmieszeniem itp.). Na kolejnych etapach nauki uczeń tworzy coraz więcej własnych, dowolnych odpowiedzi.

Kładziemy duży nacisk na poprawność wypowiedzi pod względem wymowy, słownictwa i gramatyki, utrwalając prawidłowe nawyki językowe u uczniów. Gramatyki języka obcego uczymy w praktyczny sposób – u nas nauczysz się automatycznie tworzyć poprawne gramatycznie wypowiedzi bez myślenia o regułach gramatycznych.

Maksymalnie wykorzystujemy czas trwania lekcji – lektor równomiernie angażuje wszystkich uczniów i wymusza koncentrację każdego ucznia przez cały czas trwania lekcji, dzięki czemu nauka jest skuteczna, lekcje efektywne a prace domowe u nas to rzadkość! System nauki jest tak zaplanowany, że dzięki wyuczonym odruchom językowym, systemowi powtórek oraz dodatkowym ćwiczeniom leksykalno-gramatycznym każdy uczeń z łatwością przyswaja słownictwo użyte w odpowiednim kontekście.

Nasze lekcje dodatkowo wzbogacone są o ćwiczenia komunikacyjne w języku obcym, dzięki którym uczniowie uczą się zadawania pytań i ćwiczą poznane słownictwo i struktury w realnych sytuacjach komunikacyjnych.

Język angielski metodą bezpośrednią w Świdniku i Lublinie prowadzimy w oparciu o nowoczesne podręczniki English designed with Direct Method, stworzone przez zespół doświadczonych lektorów i metodyków. Do każdego podręcznika uczeń otrzyma darmową płytę CD mp3. 

Każdy uczeń naszej szkoły uczęszczający na kurs metodą English designed with Direct Method otrzymuje gratis: 

  • darmową płytę CD mp3 zawierającą nagrany cały materiał z lekcji
  • darmowy dostęp do platformy e-learningowej!  To ponad 100 godzin nauki za darmo!
  • bezpłatny dostęp do aplikacji mobilnych umożliwiających ćwiczenie wymowy oraz powtarzanie słownictwa zawartego w podręczniku.


Oferujemy bezpłatne, niezobowiązujące lekcje próbne!

Przyjdź na 4 lekcje próbne i przekonaj się sam jak szybko, skutecznie i w miłej atmosferze nauczamy języków obcych!

W Lublinie i Świdniku prowadzimy język angielski dla dorosłych metodą bezpośrednią, język angielski dla młodzieży metodą bezpośrednią Lublin, język angielski dla dzieci w Świdniku metodą bezpośrednią, angielski biznesowy metodą bezpośrednią Lublin, Świdnik.